Adım İstanbul - Konut Talep Formu


Ad - Soyad
E-posta
Telefon
Bilgilendirme Yazısını okudum kabul ediyorum


STANDARTLAR

Kalite Standartlarımız

Kaliteli, üstün malzemeler, son teknoloji ve işçilik kalitesinin birleştiği Adım İstanbul, tasarımdan üretim aşamasına kadar tüm süreçlerde, müşteri odaklı kalite anlayışıyla yönetilmiş; yaşam kalitesi ve konforu ön planda tutularak “önce insan” anlayışıyla projelendirilmiştir.

Mutlu bir toplumun ancak mutlu bireylerle oluşturulabileceğine inanan iş ortaklığımız, faaliyetlerinin her aşamasında yüksek müşteri memnuniyetini gözetmektedir.

Teknik danışmanlık hizmet birimi, müşteri taleplerini karşılamak ve olası aksaklıklara çözüm üretmek için hizmete her an hazırdır.

Türkiye’nin yaklaşık %90’ının deprem bölgesi olduğunun bilinciyle hareket edilerek üretimin minimum hatayla gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Projemiz yürürlükteki son Deprem Yönetmeliği, T.S.500 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kuralları, 4798 Sayılı Yapı Denetim Kanunu ve İlgili Yönetmelik hükümlerine uygun bir şekilde yüksek teknolojiyle üretilmektedir. Bunun yanı sıra ulusal yönetmeliklere ek olarak yürürlüğe girerek taslak aşamasında olan yönetmelikler, uluslararası Avrupa ve Amerikan yönetmelikler de incelenmekte, projelendirme ve inşaat süreçleri buna uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.

Şantiyede ve laboratuvarda Yapı Denetim firması, teknik danışmanlar ve firmamızın yetkin mühendis ve mimarlarınca yapılan testlerle kalite kontrolüne tabi tutulan, TSE belgeli yüksek kaliteli yapı malzemeleriyle projelendirilerek hayata geçirilmektedir.

Projemiz TSE’ye ve kalite güvence belgeli betonarme projesine uygun, yüksek kaliteli hazır beton ve BÇ III A betonarme çeliği kullanılarak inşa edilmektedir.

Teknoloji ve güvenlik.

Adım İstanbul, Güvenlik Merkezi tarafından 24 saat kameralarla denetlenecek. Buna ek olarak girişlerde ve meydanda güvenlik görevlileri görev yapacak. Böylece sizin ve sevdikleriniz için üst düzeyde güvenlik koşulları sağlanacak. Evlerde yer alacak yüksek kaliteli görüntülü diyafon sistemleri sayesinde misafirlerinizi kontrollü olarak kabul edebileceksiniz.

Teknik Şartname

FARKLI KONUT VE TİCARİ ÜNİTE SEÇENEKLERİ
615 dairenin yer aldığı projede 106,03 m2’den 268,65 m2’ye kadar 2+1, 3+1, 4+1, 4+1 Dubleks, 5+1 ve 5+1 Dubleks daire alternatifleri yer almaktadır. Ayrıca farklı metrekarelerde 120 adet ticari ünite alternatifi bulunmaktadır.

MUTFAK
Akrilik ve/veya doğal granit ve/veya mermer ve/veya laminant tezgah yapılacaktır. Tezgah ve üst dolap arası seramik ve/veya granit kaplama ve/veya cam mozaik ve/ veya fileli mermer ve/veya alüminyum kaplamalı mdflam yapılacaktır. Mutfak alt ve üst dolabı ahşap kaplama ve/veya lake ve/veya membran kaplama yapılıp yerine monte edilecektir. Menteşeler frenli menteşe olacaktır, alüminyum baza, ayarlanabilir ayak yapılacaktır. Mutfak dolabı aksesuarları idarenin onayından sonra kullanılacaktır.

BANYO - EBEVEYN BANYOSU - WC
Projesine uygun lavabosu ile birlikte banyo dolabı ve dekoratif ayna takılacaktır. Gömme rezervuar ve asma klozet montajı yapılacaktır. Pirinçten kromajlı kağıtlık, bar ve/veya yuvarlak havluluk, ikili askılık ve aksesuar montajı yapılacaktır. Projesine uygun ölçülerde akrilik küvet veya duş teknesi montajı, duş kabini montajı yapılacaktır. Duvara ve/veya asma tavana havalandırma aspiratörü montajı yapılacaktır. Sürgülü el duşu takımı ile birlikte banyo bataryası ve lavaboya uyumlu batarya montajı yapılacaktır.


ISITMA TESİSATI
Merkezi sistem ısıtma tesisatı yapılacak olup, ısı gider paylaşımı kalorimetre ile yapılacaktır. Konutlarda döşemeden ısıtma tesisatı uygulanacaktır.

KLİMA TESİSATI
Salonlarda projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) çekilip iç ve dış ünite montajı yapılacaktır. Ebeveyn yatak odalarında projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) çekilecektir.

İNŞAAT SİSTEMİ
Binalar betonarme karkas olacaktır. Yapının tekniği radye temel ve konvansiyonel kalıp ünivesite onaylı statik projeler kullanılacaktır.

GÜVENLİK SİSTEMİ
Projesine uygun olarak dijital renkli görüntülü interkom sistemi kurulacaktır. Daireler; güvenlik, blok girişi ve site giriş kapıları ile sesli ve görüntülü iletişim kurabilecektir. Projesine uygun olarak site içinde otopark giriş ve çıkışlarını ve blok girişlerini kontrol altında tutan güvenlik amaçlı kapalı devre kamera sistemi (CCTV) kurulacak, güvenlik merkezinde 7/24 saat izleme ve kayıt yapılacaktır.

SU DEPOSU
Projesine uygun kapasitede ve mekanik tesisat uygulama kriterlerinde belirtildiği şekilde modüler tip paslanmaz çelik veya betonarme su deposu ve frekans konvertörlü tam otomatik paket tip hidrofor grubu montajı yapılacaktır.

JENERATÖR
Tüm ortak alanlarda ve dairelerde %100 yedekli enerjiyi sağlayacak kapasitede jenaratör sistemi tesis edilecektir.

YALITIM
Toprak altında kalan betonarme perde yüzeylerine: döşeme, temel ve perde birleşim yerlerine sürme su izolasyonu ve koruyucu levha yapılacaktır. İki daireyi birbirinden ayıran ve/veya ısıtılmayan mahaller ile ortak duvarların salon ve/veya odalara gelen kısımlarına ısı ve ses yalıtımı yapılacaktır. Bina cephesinde projesine uygun olarak mantolama yapılacak, üzerine silikon esaslı dış cephe boyası yapılacaktır.

DÖŞEME
Salon ve yatak odalarında 1. sınıf laminat parke, mutfak, banyo-wc, balkon, kapalı balkon, antre-koridor ve hollerde 1. sınıf seramik yer kaplaması yapılacaktır.

PENCERELER
PVC doğrama ve/veya alüminyum doğrama ve ısı kontrol kaplamalı çift cam yapılacaktır. Bir adet pencere kanadı çift açılır yapılacaktır.

ASANSÖR
Trafik hesabına ve yangın yönetmeliğine uygun olarak A bloklarda 3 adet yolcu asansörü ve 1 adet yük asansörü, B bloklarda 2 Adet yolcu asansörü ve 1 adet yük asansörü, C blokta 2 adet yolcu asansörü bulunmaktadır. Asansörler TSE ve CE standartlarında acil kurtarma tertibatına sahip olacaktır.

KAPALI OTOPARK
Kapalı otoparklarda projesine göre yangın söndürme sistemi ve jet fan havalandırma sistemi uygulanacaktır.

ÇEVRE DÜZENİ VE SOSYAL TESİSLER
Avrupa’nın modern kamusal alanlarıyla paralel bir yapı sergileyen peyzajda dinlenme ve pergola alanları, yarım daire biçiminde geniş bir meydan, farklı bir yaklaşımla tasarlanan çocuk oyun parkları, süs havuzları, kuru havuz, amfi, çiçeklikler, deck teraslar ve yaya yollarıyla tüm yaş gruplarına hitap eden ortak alanlar kurgulanmıştır.

Projede iki ayrı sosyal tesis içinde hamam, fitness center, skylight’lı kapalı yüzme havuzu yer almaktadır.